Bilgi

Ethereum Cüzdanı ile Borsa Cüzdanı Arasındaki Farklar ve Kullanımı?

single-image

Ethereum Wallet (ERC20) içerisine birçok Kripto parayı barındırma özelliği olan bir sisteme sahiptir. ERC20 cüzdan genel olarak uzun vadeli kullanımlarda öne çıkar. Soğuk cüzdan olarak bilinir ve varlıklarınızı içerisinde güvenli bir şekilde barındırır. Erc20 cüzdan çoğunlukla Airdrop kampanyalarında kullanır, özelliği sebebiyle Erc20 alt yapısını kullanan ve piyasada olan veya yeni çıkacak tüm altcoin’leri içinde barındırabilir. Tabi bunun ön koşulu olarak bu altcoin’lerin Erc20 yapısına sahip olması gerekir.

Borsa Cüzdanı Nedir?

Borsa Cüzdanı ise Etherium cüzdana göre çok farklıdır. Bu farkı şu şekildedir; Etherium Wallet (ERC20) içerisine Etherium alt yapısını kullanan tüm altcoin’leri barındırır ama Borsa cüzdanı hangi Kripto para için açılmışsa sadece onun için kullanılır, borsa cüzdanı içine açıldığı coin hariç farklı bir coin gönderimi olursa o coin tamamen kaybolur. O yüzden Borsa cüzdanı hangi coin içinse sadece o coini göndermek önemli.

Ethereum Wallet Nasıl Kurulur?

Ethereum cüzdan için size Trust Wallet önerebiliriz, Trust Wallet Binance Borsasına ait bir Wallet uygulamasıdır. Kullanımı oldukça kolay, işlevsellik bakımından birçok Cüzdan uygulamasını sollamıştır. Hesap oluşturmak için öncelikle Trust Wallet uygulamasını indirip (Uygulama mağazasında Trust Wallet yazarak kolayca bulabilirsiniz.) kurmak gerekiyor.
İlk önce uygulamayı açın daha sonra yeni cüzdan yazıyor olacak ekranda (Türkçe Dil desteği var.) tıklayın. Bir sonraki ekranda 12 kelimelik kurtarma ifadesi yer alıyor (Bu ifadeleri kaybolmayacak şekilde muhafaza etmeniz önemli giriş için o kelimeler kullanılacak daha sonraki dönemde.) ifadeleri kopyalayın, bir sonraki ekranda sırayla ifadeleri girin ve cüzdan açılmış olsun.

Ethereum Wallet Kullanımı?

Trust Wallet üzerinden anlatacağız kullanımı. Burada yer alan Etherium üzerine tıklayıp daha sonra Al yazan yere tıklıyoruz. Orada yer alan cüzdan adresi sizin Erc20 cüzdan adresi (Örn- 0xF3D026C46586B672609B57E29Cbb3B963aCF8792) oluyor. Buraya Airdrop üzerine kazandığınız ve Erc20 isteyen coinleri gönderebilirsiniz. Cüzdan içinden borsaya göndermek için Fee ücreti denen bir ücret var onun için bu cüzdana düşük bir miktar Etherium göndermeniz yeterlidir, ortama 0.005 (1$) Eth sizin işinizi görecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.